Przeskocz menu

Kontakt

Larum S.C.

04-942 Warszawa
ul. Ochocza 30c

Tel.:
(022) 872 46 54

E-mail:
larum@larum.org.pl

PRODUKTY - SKD - Prox 402

Prox 402 jest uniwersalnym czytnikiem identyfikatorów zbliżeniowych, umożliwiającym zbudowanie systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy, obsługującego do 407 użytkowników (do 10 tys. na zamówienie). Jego uniwersalność polega na tym, że w zależności od zaprogramowanego schematu działania może on pracować jako czytnik:

  • autonomiczny (tylko kontrola dostępu)
  • połączony on-line z buforem zdarzeń
  • autonomiczny z łączem RS

Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach:

  • Prox 402 - czytnik z kontrolerem w jednej obudowie
  • Prox 402 B2 - czytnik i kontroler w oddzielnych obudowach
  • Prox 402 Ranger - czytnik dalekiego zasięgu (do 60 cm) i kontroler w oddzielnych obudowach

Na życzenie wszystkie wersje mogą zostać wypełnione żywicą epoksydową (Ranger fabrycznie) w celu zabezpieczenia przed wilgocią i wandalizmem.


Nowy tryb pracy czytnika Prox 402 - "otwarte/zamknięte"
(zalecane zastosowanie - otwieranie drzwi w biurach, urzędach)

Korzystanie z tego trybu pracy przekaźnika wymaga ustawienia czytnika Prox 402 w schemat działania (A) Autonomiczny. Niezbędne jest również zastosowanie czujnika kontaktronowego oraz elektrozaczepu z pamięcią.

W praktyce działanie systemu sprowadza się do tego, że osoba, która zbliży wprogramowany identyfikator do czytnika Prox 402 przy drzwiach zamkniętych (wprowadzając go w stan "Otwarte"), umożliwia dostęp do danego pomieszczenia innym osobom (np. petentom), bez konieczności każdorazowego zbliżania identyfikatora. Chcąc zamknąć pomieszczenie na stałe wystarczy zbliżyć wprogramowany identyfikator do czytnika przy drzwiach otwartych (wprowadzając go w stan "Zamknięte"), po czym fizycznie zamknąć drzwi.